Akademia umysłu JUNIOR - Lato | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Akademia umysłu JUNIOR - Lato

Udostępnij ten post


Od razu dziś jak dostałyśmy do przetestowania, moja córa chodziła za mną i prosiła...
"Mamoooo już? Możemy teraz? Skończyłaś już sprzątać? Proszę..."
Otóż może od początku powiem co testowała z taką niecierpliwością i zapałem moja córa.
Wiki tak się doczekać nie mogła testowania ćwiczeń wspomagających edukację wczesnoszkolną, z AKADEMII UMYSŁU JUNIOR -lato.

Co o ćwiczeniach mówi sam producent:
Akademia Umysłu® JUNIOR idealnie wpasowuje się w edukację mimowolną. Dla dziecka są to po prostu wesołe, ciekawe ćwiczenia, gierki niemalże. Obcowanie z ćwiczeniami zawartymi w programie to świetna zabawa, ale i przyjemna nauka. Ćwiczenia zawarte w programach stymulują umysł w dwóch obszarach:
Pamięć to zdolność do gromadzenia informacji. Im lepiej wytrenowana jest pamięć, tym szybciej można zapamiętywać oraz dłużej pamiętać przyswajane informacje. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się-wiedza jest lepiej przyswajana i na dłużej pozostaje w umyśle. Ćwiczenia stymulują procesy zapamiętywania i odtwarzania informacji.
Koncentracja uwagi polega na kierowaniu świadomości na konkretną rzecz, myśl, czy sytuację. Pozwala na oddzielenie się od czynników zewnętrznych i skupieniu na jednym, wybranym wątku. Przyczynia się to do efektywnego uczenia się-wiedza jest łatwiej i szybciej przyswajalna. Ćwiczenia stymulują skupianie uwagi i zwiększenie stopnia percepcji.


Więcej informacji znajdziesz na ich stronie internetowej : KLIK
MOJA RECENZJA :

Moja córka jeszcze nigdy wcześniej nie angażowała się w komputer, ani nawet nie interesował on ją, ale stwierdziłam, że cel uświęca środki, więc postanowiłam pokazać jej jak działa myszka-ponieważ jest ona bardzo ważna w tych ćwiczeniach.

Gdy moja córa usiadła przy komputerze, włożyłam płytę do stacji dysków, zainstalowałam ćwiczenia, które mają naprawdę bardzo małe wymagania.

System: XP/VISTA/7
Procesor: 1,5 GHz
RAM: 1GB
Wolne miejsce na dysku: 200 MB (!)
Karta Graficzna: 256 MB (!)
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9
Rozdzielczość ekranu min: 1024x768px
Inne: napęd DVD

Włączyłam mojej córeczce pierwsze ćwiczenie, które sobie wybrała, a mianowicie KWIATY.
Ćwiczenie polegało na odnalezieniu wskazanych kwiatów (dziecko uczy się przy okazji także nazw kwiatów dzięki głosowej informacji po najechaniu myszki na podany kwiat). Moja córa bardzo szybko załapała, o co chodzi. Szukała z wielkim skupieniem kwiatów, które jej wskazano.

Po przejściu bodajże 3 poziomówktóre zajęły jej 5 min. , ukazało się ćwiczenie fizyczne, które jest bardzo fajnie przemyślane przez producenta. Miało ono na celu rozruszanie dziecka. Dzięki temu możemy uniknąć epilepsjiI tu duży plus za to. Po ćwiczeniach fizycznych z powrotem można było odnajdywać kwiatki.Następne ćwiczenia, które testowała moja córa były MOTYLE, działające na tej samej zasadzie jak kwiaty.

Jak widać moja córcia była bardzo skupiona, przysięgam, że nigdy w życiu nie widziałam jej tak skupionej. Bardzo mi to imponowało. Za każdym razem, gdy się jej udawało miała wybuch szczęścia, jej uśmiech był dla mnie największą nagrodą.

Uważam, że ćwiczenia Akademii są bardzo rozwijające. W 15 minut 'grania' mojej córci zauważyłam wielka poprawę koncentracji i logicznego myślenia mojej córki.
Z pewnością codziennie będziemy ćwiczyć. Mamy jeszcze wiele ćwiczeń do przebadania i zapewne wiele zabawy przed nami.

Grafika w ćwiczeniach jest idealna dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Nie mam zastrzeżeń. Wszystko jest proste i intuicyjne, menu także. Dziecko nie ma problemu ze znalezieniem się w programie. Muzyczka w tle także miło działa na zmysły. Można usłyszeć (co zauważyła moja Wiki) różne zwierzątka (których nazwy przy okazji wymawiała).
Bardzo motywujące do dalszych działań są także pochwały, które po ukończeniu pomyślnie zadania można usłyszeć. Po nieudanym wykonaniu zadania można usłyszeć motywujące "nie poddawaj się".

Jestem bardzo zadowolona z tych ćwiczeń i było nam z Wiktorią bardzo miło testować.

Polecam wszystkim mamom, które mają w tym wieku dzieciaczka !
Moja córa na pewno będzie spędzać miłe chwile przy tych ćwiczeniach !

Po wszystkim moja córcia dostała ode mnie nagrodę za dobre wyniki.


Czy wiecie, że programy Akademia Umysłu JUNIOR występują także w wersji dla przedszkoli i szkół? Zobaczcie jakie ciekawe i kreatywne zajęcia dla dzieci oferuje Akademia Umysłu JUNIOR EDU.Podczas zajęć dzieci bawiąc się rozwijają pamięć i koncentrację. Warto na zebraniach dla rodziców proponować wprowadzenie treningu pamięci i koncentracji do programu zajęć dodatkowych w szkole.
Najlepszym sposobem na ułatwienie życia małym uczniom jest staranne przygotowanie ich do uczenia się, zamiast przekazywania im jak największej ilości informacji w jak najmłodszym wieku.


Więcej informacji dla RODZICA : KLIK