Muszle ,muszelki...AKUKU laktacjo !! | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Muszle ,muszelki...AKUKU laktacjo !!

Udostępnij ten post


Witam,
Przychodzę do Was z recenzją. W końcu mam odrobinkę czasu, żeby coś na szybko naskrobać, ostatnio panuje u mnie chaos, ale już powoli ogarniam, jak będę miała więcej czasu to napisze Wam co się u mnie wydarzyło, bo zdarzyło się wiele.
Jakiś czas temu na fanpage firmy AKUKU, marki która produkuje dla maluszków oraz matek, była organizowana akcja testerska. Były do wyboru muszle laktacyjne oraz smoczki do podawania lekarstw.

Jako, że moje muszle musiały poczekać na swą kolej, moja recenzja będzie chyba ostatnią, którą firma otrzyma. Zatem biorę się do dzieła.

O PRODUKCIE :
O produkcie rozpisywać się nie będę, wole to przedstawić w formie tabelki co uczynię, ponieważ jest tak łatwiej. Nadmienię tylko,  recenzja jest porównaniem z wkładkami laktacyjnymi standardowymi, czyli jednorazowymi. Testowałam obie metody, także porównania są moimi osobistymi odczuciami.

WYGLĄD MUSZLI LAKTACYJNYCH :
Muszle  okrągłe, mają zbiorniczek w kształcie łezki, oraz maleńką dziurkę ku górze w celu odprowadzania powietrza, aby się sutki nie 'zaparzyły' i oddychały.

  


Posiadają silikonową nakładkę z okrągłym wycięciem na sutek, co powoduje , sutek jest zawsze wyciągnięty i nie "chowa się".
Silikon można zdjąć, dzięki temu wylanie mleka oraz mycie jest o wiele prostsze. Silikon jest trwały i odporny i co najważniejsze nie uczula (przynajmniej mnie, a jestem podatna na takie rzeczy).
Gdyby nie dwa mankamenty, byłyby idealne. Niestety, nie wyglądają zbyt estetycznie przez ubranie (widać wystająca łezkę). No i niestety, gdy pochylimy się zbyt przychylnie do podłogi, przez otworek odprowadzający powietrze, wyleje się mleko, dlatego ważne, by systematycznie sprawdzać zawartość (a potrafi się szybko zebrać jeżeli ktoś ma nadmiar mleka w piersiach).

Nie mniej jednak muszle są moim faworytem na razie i polecam z czystym sercem, mi jako osobie z chowającymi się sutkami pomogły bardzo, ładnie je wyciągały. Są bardzo wygodne i czasami zapominałam się, że je mam i dlatego tez czasem mi się wylało mleko.

Niestety na stronie internetowej sklepu nie znalazłam ich. Ale być może dostaniecie je w sklepie z artykułami dziecięcymi.

Polecam serdecznie.