Butelka First Choice 150ml ~NUK~ | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Butelka First Choice 150ml ~NUK~

Udostępnij ten postKażda matka marzy o tym, aby zapewnić dziecku to co najlepsze, w ciąży marzy, aby karmić piersią, czuć bliskość ze swoją pociechą, zapewnić komfort. A co gdy taka mamusia niestety karmić piersią nie może? Oczywiście jest to dla niej trudny moment, cios w serce niczym sztyletem. Wiem co mówię, sama to dwukrotnie przeżyłam i przeżywam do teraz.


Ale nadal pozostaje pytanie "co teraz" - trzeba poszukać zastępce piersi, nie jest to łatwe w tak dużym wyborze jaki preferuje nam rynek. Prawda?
Ja sama chcąc dać córce to, co najlepsze w miarę najbardziej przypominające pierś pod względem kształtu, miękkości i przepływie. Czy mi się się to udało ? Zaraz poznacie moją ocenę na temat butelki FIRST CHOICE 150 ml firmy NUK.
Butelka pasuje do wszystkich elementów serii NUK FIRST CHOICE.


MOJA OPINIA :
Butelka sama w sobie jest śliczna, ma ładną szatę graficzną, która chcąc nie chcąc rzuca się w oczy. Ja osobiście mam butelkę o motywie drzewa z czerwonymi / różowymi kwiatkami i trzema ptaszkami w tych samych kolorach (ułożonych z trójkątów i rombów).
Buteleczka jest z mocnego i grubego plastiku, posiada miarkę w mililitrach jak i amerykańską (FL.OZ). Nie zawiera bisfenolu A (BPA).


Smoczek posiadam wolno przepływowy (1). Jego "czubek" jest wyprofilowany tak jak układa się sutek matki w ustach dziecka gdy ssie, silikon jest miękki i delikatny (tak - brałam do ust by sprawdzić). Więc można podawać dziecku na przemian pierś oraz butelkę (gdy jest taka potrzeba).


Butelka zawiera anty kolkowy system odpowietrzania AIR SYSTEM, ma on na celu uniemożliwienie przedostania się pęcherzyków powietrza do brzuszka dziecka, dzięki czemu ryzyko wystąpienia kolki u dziecka jest mniejsze. Szczerze mówiąc nie bardzo w to wierzę, bo jeżeli dziecko powiedzmy bardziej usteczka otworzy albo mamusia się zagada i lekko przechyli butelkę to powietrze do tej buźki tak, czy tak wejdzie - ale sama idea jest dobra.


Buteleczka co mi bardzo jest na rękę ma szeroki otwór, co umożliwia dokładniejsze czyszczenie, oraz wlewanie "płynów".
Wadą, która szczególnie mnie denerwuje jest osłonka smoczka, która posiada dziury (w jakim celu? może by się smoczek nie zaparował) przez które wylatuje zawartość butelki, a czemu wylatuje? ponieważ dziurka w smoczku nie jest zabezpieczona i po kropelce z niej wydostaje się mleko/herbatka/woda, a to powoduje, że mam mokrą torebkę za każdym razem gdy tylko w tej butelce przechowuję coś do picia np. na spacerku mojej córeczce. Oj minusik za to.
Kolejna sprawa jest taka (jest to pewnie indywidualne), że moja córka nie wiedząc czemu nie preferuje picia z tejże butelki mleka, a jedynie tylko herbatkę. Czemu się tak dzieje, nie mam pojęcia - pewnie niemowlakowy widzimiś.


Moja ocena ogólna buteleczki to 9/10 (minusik za to, że mam mokrą torebkę).
A wy, już mieliście tą butelkę? Jakie jest Wasze zdanie na jej temat ?