Dzienniczek Karmienia Maluszka BRIOKO | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Dzienniczek Karmienia Maluszka BRIOKO

Udostępnij ten post

Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z firmą BRIOKO ,wspieraną i udoskonalaną dzięki czteroosobowemu zespołowi : Położną Kasię (www.zapytajpolozna.pl) ,graficzkę i ilustratorkę Magdalenę,Piotra zarządce zespołu i Jacka "jednoosobowy kombajn webowy" czyli webmaster :D
   
Już wcześniej opisywałam dla Was, otrzymany dzięki uprzejmości Pani Kasi - Dzienniczek Ciąży. Dzienniczek Karmienia Maluszka musiał poczekać na pojawienie się owego maluszka, aby recenzja była szczera, dlatego też dopiero teraz się ona ukazuje.
Moja dzidzia ma prawie 7 tygodni, więc miałam trochę czasu na dokładne przeanalizowanie ZA oraz PRZECIW. Niestety, nie mogłam pisać według harmonogramu gdyż po niespełna 2 tygodniach moje mleko w piersiach poprzez stres się cofnęło, płakałam gorzkimi łzami wiele dni. Stało się najgorsze - musiałam kupić mleko modyfikowane. Ale nie zrezygnowałam z zapisków. Postanowiłam wpisywać ile mililitrów pije moja mała, czy zostawia coś w butelce itp.
Gdy otworzymy nasz dzienniczek, na okładce znajdziemy miejsce na zdjęcie, imię dziecka, adres, grupę krwi, pesel i dane rodziców. Po przeciwnej stronie natomiast miejsce na ważne telefony, np. do położnej, alergologa, pediatry. Możemy także zapisać jaki problemy zdrowotne ma nasz maluszek i jakie leki przyjmuje (obym nie musiała nigdy tej tabelki wypełniać i Wam mamom tego także życzę).

Na dalszych stronach możemy znaleźć kamienie milowe maluszka, tabelę wymiarów, poradnik karmienia piersią, pozycje karmienia piersią, kilka słów o karmieniu, siatki centylowe, wzory wypełniania tabelek.


'
I wreszcie znajdziemy kilka kartek do wpisu dokarmiania maluszka (jeżeli kobieta podaje mieszankę (MM) oraz piersią.


Po tych kilku kartkach zastaniemy masę kartek (prawdopodobnie starczających na pół roku zapisków -tak zapewniają nas autorzy) do wpisu KARMIENIA MALUSZKA, w które wpisujemy o której godzinie dziecko dostało, którą piersią, czy pieluszka była pełna (kupka/siusiu), drzemki, dodatkowe notatki (np. możemy zapisać spacer, podany dodatkowy posiłek typu kaszka itp.) oraz datę.


Po tym ogromie kartek z karmieniem maluszka, znajdziemy dosłownie kilka kartek gdzie możemy zapisać choroby maluszka (mam nadzieję, że tych zapisków również będzie jak najmniej z mojej i Waszej strony).Dzienniczek jest tej samej grubości co Dzienniczek Ciąży i mniemam, że wszystkie dzienniczki BRIOKO są tej grubości. Są Bardzo poręczne, dzięki temu, że są kompaktowej wielkości (A5 na moje oko ,ale mogę się mylić, jeżeli tak to proszę o poprawienie mnie). Przede wszystkim podoba mi się się złożenie dzienniczka - zaczepy, spirale - nie wiem jak się to fachowo nazywa. Jest to bardzo wygodna opcja, jeszcze jak chodziłam do szkoły to wolałam takie zeszyty od zwykłych, niestety były one rzadko dostępne w wielkościach odpowiadającym zwykłemu zeszytu.


Cena dzienniczka to 29.90, ale naprawdę warto - myślę, że nie jest zbyt wygórowana cena.
Dzienniczek sprawdza mi się do dziś, jestem osobą rozkojarzona, a przez niewysypianie się zapominam o wielu rzeczach, dlatego wolę zapisywać gdy mam coś do zrobienia, dlatego też dobrze gdy zapisuję ile i kiedy mała zjadła, czy zrobiła kupkę czy też tylko siusiu, kiedy byłam i ile na spacerku i tak dalej. Takie zapiski są też bardzo pomocne u lekarza na wizytach kontrolnych, nie muszę się zastanawiać - tylko otwieram dzienniczek i wszystko już wiadomo.
Żałuję, że nie było takiego gdy moja Wiki się urodziła. Byłby pomocny gdy w weekendy jeździłam do szkoły i moja mama się nią opiekowała, wiedziałabym co i jak się działo z moim dzieckiem i umiałabym się dopasować bardziej.