Zawieszka do smoczka "Clip Original" i smoczek "Love and Affection" - MAM | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Zawieszka do smoczka "Clip Original" i smoczek "Love and Affection" - MAM

Udostępnij ten post


   Chciałabym Wam dziś powiedzieć o smoczku oraz zawieszce do smoczka firmy MAM Baby. Będzie to krótka recenzja. Przynajmniej postaram się streścić.

Niestety zdjęcia produktów w opakowaniach i osobnych nie mam. Zapomniałam zrobić. Standard. To wszystko przez te Świętaprzygotowania i przez to, że mi aparat ucieka i coraz trudniej mi go dorwać, bo używa go mój mąż.

Firma MAM Baby jest Wam pewnie znana, dobrze znana lub i nieznana. Stawiam na to pierwsze.Ja otrzymałam rozmiar 2-6 mc. Smoczek jest z miękkiego silikonu, ale też bardzo mocnego. Jest wyprofilowany w łezkę, dzięki temu dopasowuje się elastycznie do języczka i nie deformuje podniebienia.
Posiada na tarczce cztery otwory, które nie pozostawiają żadnych odcisków na skórze dziecka, jest on także bardzo delikatny, a warstwa wewnętrzna, która ma kontakt, ze skórą nie uczula. Tarczka świetnie dopasowana jest to buźki dziecka, dzięki temu dziecko nie połknie zbyt wiele powietrza podczas ssania. A co najważniejsze doskonale uspokaja płaczące pod niebiosa dziecko. Moja córa go sobie upodobała.
Design smoczka Love & Affection jest bardzo uroczy. Napis „Kocham Mamusię” w j.angielskim sprawia, że się rozpływam, gdy córa patrzy na mnie swoimi ślicznymi oczętami ciamkając smoczusia.

Koszt takiego smoczusia to: 15,99 zł, rozsądna cena jak dla mnie.

Smoczuś w dwóch wersjach „Kocham Mamusię” oraz „Kocham Tatusia” oraz w dwóch kolorach: różowy i niebieski. Preferowałabym też Kocham Babcie i Kocham Dziadka w kolorach Zielonych i Białych.
  Otrzymałam identyczny co powyżej. Klips posiada pierścień, który pasuje do wszystkich smoczków i gryzaków MAM, ale również do innych smoczków, nawet tych z 'uszkami'-wystarczy tylko przełożyć przez pierścień i smoczek.
Klips bardzo łatwo można założyć nawet jedną ręką dzięki 'suwaczkowi'. Dopasowuje się do różnych grubości i trzyma naprawdę solidnie. Bardzo pomocny, gdy dziecko lata po domu bądź na spacerku ze smoczkiem w buzi i w chwili uniesienia radości krzyknie, bądź zaśmieje się, wypluje go. Smoczek w takiej sytuacji dynda sobie spokojnie, nie brudząc się o ziemię, a dziecko może samo sobie po smoczka sięgnąć.
Podoba mi się także design, konik na tle kropeczek à la Polka z różową kokardeczką. Typowo dziewczęcy, ale nie przesadzony. Dostępny jest również w innych kolorystykach.

Cena klipsa jest wyższa niż smoczka: 18,99 zł, jak dla mnie powinna być niższa. Cena zawieszki, wyższa niż smoczka.

Co najważniejsze produkty MAM nie zawierają BPA, ponieważ firma wspiera akcje StopBPA.
Użytkując te produkty już jakiś czas, mogę stwierdzić, że jak najbardziej polecam, są wyjątkowo trwałe i niezawodne. Smoczek oczywiście już do wymiany, ponieważ ze względów higienicznych wymieniam je średnio co 2 miesiące, jak zaleca firma MAM i lekarze.

A tutaj Karina z klipsem i smoczusiem.