Akademia Umysłu - Koncentracja 1 | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Akademia Umysłu - Koncentracja 1

Udostępnij ten post


Witam kochani, to już trzecia moja recenzja Akademii Umysłu, a to jeszcze nie koniec, bo w zapasie mam jeszcze jedną. Z poprzednich dwóch jestem niesamowicie zadowolona, Wiki nauczyła się wielu rzeczy, jest bardziej zorganizowana, pojętna, logiczniej postrzega świat. Czasami aż mnie zaskakuje.
Dziś chcę Wam przedstawić część, która nie jest dla Juniorów, a dla dorosłych, młodzieży, osób starszych itd. W sumie do każdego wieku, ale wątpliwe jest to, że przedszkolak sobie poradzi. Jest to KONCENTRACJA cz.1, którą otrzymałam jakiś czas temu dzięki uprzejmości firmie Formsoft w celu kontynuacji współpracy.


Od producenta:
Akademia Umysłu to nowoczesne programy i gry edukacyjne rozwijające umysł w zakresie: PAMIĘĆ, KONCENTRACJA, SZYBKIE CZYTANIE. Skierowane są do wszystkich, którzy chcą rozwinąć kluczowe umiejętności intelektualne potrzebne w szkole czy w pracy zawodowej, a także zdobywać wiedzę w szybki i trwały sposób.W programie tym znajdziemy 15 ćwiczeń i setki opcji,10 poziomów trudności, tryb nauki. A oto programy, które rozwiną naszą koncentrację:
-kości
-rejestracja
-znikające puzzle
-skreślanka
-kombinator
-układanka (z jednym miejscem wolnym)
-kulka (za którą trzeba wodzić wzrokiem)
i wiele innych, których nie jestem w stanie z pamięci spisać (chyba przydałaby mi się część PAMIĘĆ).

Programy te dzięki temu, że mają 10 poziomów trudności, bardziej trafiają w oczekiwania zainteresowanego. Sama, aby się „wprawić”, zaczynałam od poziomu łatwego, aż w końcu jestem na trudny i powiem Wam, że to nie takie łatwe jak się wydaje.
Zadania bardzo wciągają i co bardzo ważne POMAGAJĄ, dzięki czemu moja koncentracja jest stabilniejsza, potrafię robić kilka rzeczy naraz, nie tracąc przy tym wątku, przyswajając w tym czasie wszystkie trafiające do mnie informacje. Moje myślenie także stało się bardziej logiczne i potrafię dostrzec szczegóły, na które wcześniej nie zwróciłabym uwagi. Zauważyłam także, że bardziej kojarzę i analizuję rzeczy i sytuacje, które mnie otaczają.
Na początku było mi trudno, ponieważ z moimi matematycznymi umiejętnościami genialnie nie było, dzięki temu programowi nauczyłam się szybkiej analizy i kojarzenia liczb, które ze sobą współgrają i jakie otrzymuje się z nich liczby po dodaniu/mnożeniu/dzieleniu etc.
Mojemu mężowi za to spodobało się ćwiczenie Rejestracja- nie muszę chyba mówić z jakiego powodu. Ćwiczenia są bardzo przyjemne, a nauka wchodzi w głowę nawet nie wiadomo kiedy.

Oto kilka screenów:
A i ustawienia mamy dość jasno opisane. Łatwo można poruszać się po interfejsie, szata graficzna nie dekoncentruje, a zarazem jest bardzo miły dla oczu — choć nie powiem, skromna.
Program także nie wymaga od naszego systemu wiele, tak więc nawet stare komputery (jak mój laptop) przyjmą te programy.

Wymagania:
System: Windows XP/Vista/7/8
Procesor: 1,5 GHz
Ram: 1 GB
Wolne miejsce: 100 MB
Karta graficzna: 256 MB
Karta dźwiękowa: zgodna z DirectX 9
Inne: napęd DVD

A tak z innej beczki:
Czy wiecie, że programy Akademia Umysłu JUNIOR występują także w wersji dla przedszkoli i szkół? Zobaczcie jakie ciekawe i kreatywne zajęcia dla dzieci oferuje Akademia Umysłu JUNIOR EDU.
Podczas zajęć dzieci bawiąc się, rozwijają pamięć i koncentrację. Warto na zebraniach dla rodziców proponować wprowadzenie treningu pamięci i koncentracji do programu zajęć dodatkowych w szkole.
Najlepszym sposobem na ułatwienie życia małym uczniom jest staranne przygotowanie ich do uczenia się, zamiast przekazywania im jak największej ilości informacji w jak najmłodszym wieku.

Więcej info o programach dla starszych: KLIKAJ TUTAJ