NUK First Choice+ i płyn do mycia butelek/smoczków NUK. | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

NUK First Choice+ i płyn do mycia butelek/smoczków NUK.

Udostępnij ten post


Witajcie, jakiś czas temu był u mnie konkurs, gdzie do wygrania (przetestowania) można było „zgarnąć” butelki firmy NUK — First Choice +. Ja również takową do przetestowania dostałam. Jako, że Karina nie lubi pić ze smoczków większych niż te 0+ / 3m+ stwierdziłam, że na testy butelka idealna.
Karina co jakiś czas ma problem z brzuszkiem, czasem jest to spowodowane łykaniem powietrza przez nią, gdy użyje butelki z Avent'a (to dziwne — Wiki dzięki nim właśnie kolek nie miała). Butelki, które mamy są dobre, ale czy i ta się sprawdziła?
Mówiąc nawiasem, nie wiem, czy to normalne, aby 10-miesięczne dziecko miało jeszcze kolki spowodowane piciem przez smoczek, który powoduje łykanie powietrza. Muszę spytać o to pediatry.

Do rzeczy. Spory czas temu otrzymałyśmy do testów butelkę FIRST CHOICE, czyli poprzedniczkę First Choice+, którą dziś zaprezentuję. Mają wiele wspólnego, w zasadzie wszystko, a jedynie różnią się smoczkiem i to na nim dziś się skupię. Jeżeli chcecie poczytać szczegółowo o całości butelki, zapraszam na post o First Choice


Buteleczka design'owo jak zawsze piękna. Szata graficzna nie udziwniona, delikatna, ale dodająca charakteru całej butelce. Tym razem buteleczkę dostałam z zaślepką, by się zawartość nie wylewała ! Torebka jest sucha.Teraz „gwóźdź programu” - smoczek. Smoczek przeznaczony jest do mleka modyfikowanego dla dzieci 0+. Jego zadaniem jest jak najlepsze odwzorowanie matczynej piersi, której moja córa hohoho nie widziała.
Jego miękkość w porównaniu z poprzedniczką smoczkową w First Choice jest o wiele większa. Smoczek jest mięciutki, ale trwały, więc nie ma co się obawiać o uszkodzenie go.
Smoczek posiada zaokrągloną wypustkę, która (według mnie) ma imitować gruczoły mleczne i zachowanie piersi podczas ssania. Za ten pomysł firmie daję duży plus.Kształt smoczka jest wyprofilowany tak, aby zmniejszyć ryzyko wstąpienia wad zgryzu. Ponadto zmienia swój kształt, dostosowując się do podniebienia dziecka — tak jak robi to matczyny sutek.

Dzięki AIR SYSTEM możemy mieć pewność, że powietrze do brzuszka naszego największego szczęścia się nie przedostanie, a brzuszek boleć nie będzie. Co za tym idzie-dziecko szczęśliwe i najedzona\e oraz spokojna mama bez siwych włosów na głowie od zmartwień.
Karina, pijąc z tej butelki, nie ma problemów z brzuszkiem, gdy jest chora, preferuje właśnie ten smoczek bardziej niż inne. O czym przekonałam się kilkukrotnie.


Butelka bez BPA.
Butelka kosztuje około 32,50 zł - o wiele więcej niż jej poprzedniczka. W zasadzie prawie drugie tyle.
Wymienny smoczek (pamiętajmy, że smoczek najlepiej zmieniać co 2 mc, bądź częściej, jeżeli zauważmy uszkodzenia) kosztuje około 8 zł.

Pamiętajmy, że butelki najlepiej myć specjalnym do tego płynem na bazie naturalnych składników. Zwykły płyn może zaszkodzić dziecku, a do tego zabrać nam więcej czasu, gdyż musimy butelkę SOLIDNIE wyparzyć.

Polecam do tego płyn do butelek i smoczków firmy NUK. Cena około 19 zł.Płyn jest na bazie naturalnych składników, zawiera bioenzymy, dzięki którym osady z mleka, kaszki czy soków schodzą szybciej. Jest przeznaczony zarówno do butelek, jak i do smoczków, ja używam do wszystkich akcesori „jedzeniowych” Kariny.
Dobrze się pieni, więc mimo małego litrażu za tą cenę — jest naprawdę wydajny, wystarczy kilka kropel, by umyć kilka butelek i smoczków.