Cannabis / Marihuanna - czyli Konopie Indyjskie.. | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Cannabis / Marihuanna - czyli Konopie Indyjskie..

Udostępnij ten post


Dziś chciałabym poruszyć temat dość kontrowersyjny. Chociaż nie, to za duże słowo. W każdym razie, gdy większość osób słyszy KONOPIA INDYJSKA, z automatu myśli: skręty, ganja, blant, narkotyki... i dalej taka seria się szerzy, aż myśli zabrną za daleko i ktoś wymyśla bzdurę na skalę:


„Wstrzykują sobie marihuanę, ćpuny jedne".


Po pierwsze — jej się nie wstrzykuje. Po drugie, konopie indyjskie nie szkodzą...

Post może być długi, bo chciałabym zawrzeć wszystkie moje przemyślenia. Postanowiłam, że napiszę to dość punktowo, by było składniej i się nie plątało.

Marihuana zabija/ma się halucynacje itd...

Bulshit ! Konopia indyjska, gdy jest używana jako „joint”, powoduje uczucie zrelaksowania, osoba taka staje się bardziej rozmowna, weselsza, czas zwalnia, a niektórzy nawet widzą wyraziściej kolory. Sąsiad mojego przyjaciela dostał wskazanie od lekarza na palenie marihuany, na papierze miał sądowne pozwolenie — dlaczego? Miał raka, który powodował u niego nieopisany ból (kobiety, które są po porodzie, mogą sobie wyobrazić ból towarzyszący przy porodzie). Marihuana ten ból mu uśmierzała.
Osoba mi bliska, krew tą samą co ja posiada, rodzony brat mój — pali marihuanę, bo lubi. Czy jest ćpunem? Nie! Kocham go całym sercem, jest w porządku, ma żonę, dziecko i od czasu do czasu lubi. Żeby się zrelaksować. Czy odbija się to na nim? Nie zauważyłam. Czasem mi tylko czekoladę wyżerał na tak zwaną „zwałe".
Fakt, są też skutki uboczne, jeżeli taka osoba paląca, nadużywa tego zwyczaju i pali sobie to jak papierosy co 15 minut / co godzinę nawet powiedzmy. Można zauważyć spadek koncentracji, ospałość i brak motywacji.
Halucynacje powoduje np. LSD, Ecstasy, Heroina, Metadon, Morfina etc.

Palący marihuanę to ćpuni !

Kolejny wielki bulshit ! Jeżeli osoba paląca marihuanę, pali marihuanę, to efekty są, jak wyżej opisałam. Gorzej, jeżeli taka osoba pod wpływem towarzystwa, czy też z własnej głupoty sięgnie, po ciężą broń... nie raz, nie dwa, ale już MUSI to brać — to wtedy mowa jest o ćpunie, co meble matki i telewizor sprzeda, by mieć na działkę. I to wcale nie musi zapoczątkować marihuana. Osoby chcące ćpać — sięgną po to.

Konopia Indyjska to zło ! To roślina narkotyczna !

Nie. Nie zgodzę się i będę się tego trzymać. Otóż moi kochani konopie indyjskie są LECZNICZE !
Konopie Indyjską można użytkować na wiele sposobów. Paląc ją, wcierać, pić... Wcierać, najbardziej mnie zainteresowało. Otóż liście konopne posiadają niezbędne dla skóry ciała składniki.

Jakie są dobrodziejstwa tej rośliny?

Olej tłoczony z konopii indyjskich, rośliny pochodzącej z Azji środkowej, wykazuje zastosowanie w kosmetologii. Konopie mają właściwości przeciwutleniające, są bogate w kwasy omega 3,6 i 9, które pomagają w nawilżeniu suchej skóry oraz łagodzą podrażnienia. Olej z konopi jest olejem bogatym w witaminy, fosfolipidy, fitosterole, minerały, chlorofil, jak również ma właściwości antynowotworowe.

Z konopi wytwarzane są włókna o wszechstronnym zastosowaniu takich jak:
- odzież (jest przewiewna, lekka, wytrzymała)
- przemysł samochodowy (przy wytwarzaniu karoserii samochodów. Pojazdy m.in. z konopi wyprodukował Ford)
- szkutnictwo (w XIX w. 70% olinowania wszystkich okrętów było wykonane z włókien konopnych).
- Papiernictwo (pierwszy w Chinach papier powstał właśnie z włókien konopnych, a produkcja z włókien konopnych okazuje się bardziej wydajna niż z włókien drzew)
- Biodiesel (z oleju konopnego z powodzeniem można by było produkować olej napędowy)
- Budownictwo (strzępki konopne (pakuły) wykorzystuje się z powodzeniem jako ekologiczne ocieplenia domów).

Z konopi włóknistych można również z powodzeniem produkować biomasę opałową.
Ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych wykorzystuje się konopie włókniste jako lek przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczny, przeciwzapalny, przeciw utleniający, przeciwskurczowy oraz jako antybiotyk.
Odpady poprodukcyjne wykorzystywać można jako paszę, a nasiona można używać jako karmę dla ptaków.

Jak wiele spraw mogłoby nam się uprościć, gdyby Konopie Indyjskie były legalne, a sprzedaż tejże konopi byłaby podjęta akcyzą jak alkohol czy papierosy, które ZABIJAJĄ i SZKODZĄ, a jednak mimo to legalne. Dlaczego więc Konopia Indyjska budzi tyle sprzeciwów? Dlaczego budzi tyle kontrowersji?
Zabobony i niewiedza. Taki jest największy problem naszego Narodu.