Balsam do ciała z olejem Konopii Indyjskiej | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Balsam do ciała z olejem Konopii Indyjskiej

Udostępnij ten postDziś Wam przedstawię ostatni produkt, który posiadam firmy INDIA COSMETICS. Jest to balsam do ciała zawierający olej z Konopii Indyjskich, z resztą jak każdy produkt tej firmy. Cieszy mnie fakt, że wzbudzają coraz większe zainteresowanie i że co raz więcej ludzi przełamuje stereotypy. Dziś Wam przybliżę co nieco ten produkt.
Balsam ten przeznaczony jest szczególnie polecany do skóry suchej, wymagającej intensywnej pielęgnacji. Moja skóra często potrafi być wręcz biała od suchości, dlatego zasięgnęłam tego balsamu.
Jaki był efekt ? Czytajcie dalej.

W opakowaniu znajduje się 400 ml balsamu o konsystencji gęstej, nie ma na początku problemu z jego wydobyciem, niestety, gdy zbliża się ku dna, lepiej stawiać butelkę „na głowie". Do góry dnem.

Butelka zabezpieczona jest zamknięciem na zatrzask. Wydaję się nie trzymać solidnie, bo łatwo można otworzyć, szczerze powiedziawszy nie nosiłam go w torbie, stał na półce, więc nie daję gwarancji czy się nie otworzy.


Jeżeli chodzi o skład. Powtarzam to przy każdej recenzji, ale muszę. Olej konopny jest na 8 miejscu ! Przed nim na 6 miejscu znajduje się olej bawełniany, więc będę się kłócić, że to balsam bawełniano-konopny z dodatkiem Alantoiny.
No i ten propylparaben i PEG-8. No nie jest znakomicie, ale mnie to jeszcze nie przeraża, nie jest w tym składzie za dużo szkodliwości. Na szczęście „parfum”, czyli inaczej substancje zapachowe znajdują się na trzecim miejscu od końca.
Szczerze powiedziawszy, nie jestem eko — maniakiem więc mi to nie przeszkadza, ale oczekiwałam bardziej naturalnego składu po produkcie, który jest ważny 6 mc od otworzenia.


Balsam pachnie delikatnie kremowo, więc nie oczekujcie pięknego zapachu, jaki mają liście konopii.
Zapach ten utrzymuje się dość długo na skórze.

A teraz działanie.
Po miesiącu stosowania balsamu mogę stwierdzić, że daje on przyjemne uczucie aksamitu, skóra zdecydowanie jest nawilżona, lecz niestety w moim przypadku nie jest to działanie długofalowe.
Od pierwszej aplikacji skóra nabiera na delikatności i jest miła w dotyku.

Cena balsamu to: 19,99