Ebull Classic recenzja epapierosa | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Ebull Classic recenzja epapierosa

Udostępnij ten post


Jak już wiecie, jestem nałogową waperką. Nie wyobrażam już sobie życia bez e-papierosa, delikatnego dymka i różnorodnego smaku.
Czasami jednak duży i standardowy e-papieros jest dla niektórych nieporęczny, dlatego też firm EBull pomyślała i o takich użytkownikach....


Epapieros prezentuje się bardzo ładnie, design jest skromny, lecz urokliwy w swej postaci.
Jej długość łączna to dokładnie 12 cm.

Jest mała, ale poręczna i wszędzie się zmieści - taka wersja kieszonkowa i nie zwraca dużej uwagi na siebie.


Bateria, która tutaj pełni najważniejszą funkcję, ma urzekający grawer, z chęcią dowiem się co to za czcionka.

Jej pojemność to 280 mAh, co za tym idzie, trzeba ją częściej ładować. Ja wapuję niemal co chwilę i ładuję ją raz dziennie, do dwóch. Na szczęście mam na zmianę także drugą, którą zalecam Wam dokupić, jeżeli nie lubicie czekać, aż bateria się naładuje.
Czas ładowania to około 2 godziny.
Można w tym przypadku również ładować i wapować, nie ma problemu, ja jednak nie praktykuję tego i wolę naładować baterie, po czym dopiero wapować.

Bateria jest automatyczna, podciśnieniowa, co to znaczy?

Nie potrzebujemy guziczka, by uruchomić grzałkę i zacząć wapować. Wystarczy, że zaciągniemy się tak jak zwykłym papierosem. Przyznaję, że jest to bardzo wygodna funkcja, przynajmniej dla mnie.

Gwint baterii to oczywiście 510.


Podczas wapowania uruchamia się niebieska lampka typu LED, jak mniemam, która także sygnalizuje nam poziom naładowania baterii.
Gdy bateria jest rozładowana - lampka miga.
Co jest jeszcze ciekawe. Bateria jest typu LI-ON, to znaczy, że ma ona zmienne napięcie. Bateria ze zmiennym napięciem to taka, której napięcie spada wraz z rozładowaniem baterii, w efekcie, gdy bateria będzie słaba, to grzałka dostanie mniej i będziemy czuć słabiej „dymek".


Przejdźmy powoli do clearomizera dołączonego do zestawu Classic. (tuleje się świeciły, ale tyle czasu męczenia fajki to zmatowił, fajki używam około 2 miesiące, jest to zupełnie normalne w każdym epapierosie).

Clearomizer jest dla mnie mało wydajny pojemnościowo (1,2 ml), ale tak jak to Ebull - jest on wymienny i bez problemu można dopasować sobie inny dostępny w ofercie firmy, ja jednak zostałam przy tym, obawiam się, że gdybym wymieniła clearomizer na większy, wyglądałoby to, co najmniej komicznie.

Co jeszcze (i tu z mojej strony minus) mnie zaciekawiło w clearomizerze, to strasznie zakłamuje ilość liquidu. Gdy trzymamy epapierosa w pozycji „stojącej”, nie pokazuje liquidu wcale (gdy mamy go mniej) bądź do niepełnej połowy. Gdy zaś odwrócimy „do góry nogami”, pokaże nam właściwą ilość. Jak na zdjęciu poniżej:


Grzałka ma oporność 2.2 ohm. Bez problemu można ją wymienić, ponieważ clearomizer jest rozbieralny i część grzewcza składa się na tuleję, która chroni grzałkę, „bazę” z pinem, w którą wchodzi grzałka oraz oczywiście grzałkę.
Jest to system bezwatkowy, czyli wlewamy liquid, zakręcamy i możemy palić. Tak zwany TANK SYSTEM.

Wpadła mi także uszczelka do środka i „ni kij” wyjąć jej nie mogę, ale wpadła z mojej własnej winy, więc tym się nie sugerujcie. Nie przeszkadza mi to w użytkowaniu.


Pochwalić jednak BARDZO muszę sposób ładowania. Jest ona ładowana w całkiem inny sposób niż typowe epapierosy.
Zazwyczaj ładując baterię, musimy ją wkręcić gwintem do ładowarki, co często powoduje poluzowanie, czy też wciśnięcie pinu (ten mały „guziczek” w gwincie), tutaj ładujemy od strony lampki, za pomocą magnesu. W ten także sposób sygnalizowane jest, kiedy bateria jest naładowana (jak na zdjęciu powyżej). Gdy bateria się ładuje - lampka świeci, gdy jest naładowana, lampka gaśnie.

Dzięki temu gwint i pin są bezpieczne. Jak już wspomniałam - ogromny PLUS za to !
Ogólnie pisząc, jestem zadowolona z tego e papierosa, bardzo fajna i miła chmurka się wytwarza, grzałka bardzo dobrze oddaje smak liquidów, bardzo ładna, mała i lekka „fajka".

Niezauważalna prawie, bez problemu mieści się w każdej kieszonce. Polecam każdemu, kto zaczyna przygodę z epaleniem, ale także dla tych, którzy nie chcą nosić większego e papierosa.

Mam nadzieję, że wyjaśniłam Wam to w sposób zrozumiały. Jeżeli macie jakieś pytania — piszcie, z chęcią odpowiem, bo być może coś przeoczyłam, co chcielibyście wiedzieć.

Zapraszam Was także na stronę internetową, gdzie znajdziecie ofertę, jaką przedstawia Ebul, oraz do sklepów stacjonarnych, gdzie znajdziecie naprawdę fachową i miłą obsługę.

(PS pozdrawiam Pana Maćka ze sklepu stacjonarnego w Wejherowie przy ul.12 marca, bardzo miły i wykwalifikowany, doradzi, pomoże — tak powinno być wszędzie ! Gdybym mogła, dałabym mu podwyżkę!).

www.ebull.pl

Cena takiego zestawu to 59 zł !w skład wchodzi: bateria, clearomizer, grzałka, ładowarka.