Nie bij mnie! Jestem przeciwko przemocy. | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Nie bij mnie! Jestem przeciwko przemocy.

Udostępnij ten post


   Często, gdy mijasz ludzi na ulicy, patrzysz na nich. Niektórzy mają uśmiechnięte twarze, inni mają łzy w oczach, lub po prostu są obojętni. Czasami bywa tak, że będąc w markecie, widzisz kobietę, zadbaną, z dzieckiem za rękę lub w wózku, widzisz w jej oczach smutek, na twarzy zaś uśmiech — udaje, musi udawać, przy dziecku.

Bardzo dużo kobiet dziennie doświadcza przemocy u swoich partnerów, zamiast poczuć ciepło, miłość, zrozumienie i zaufanie — one czują silną, męską pięść na swojej twarzy. Podnoszą się, doprowadzają do ładu, przyklejają uśmiech i wmawiają dziecku, że nic się nie dzieje, że mama upadła, wmawiają to wszystkim. Codziennie,

Powiedzenie „Bo zupa była za słona” - bardzo tutaj pasuje, często te kobiety muszą przeżywać horror, bo mężowy, czy partnerowi nie smakowało, czy nawet było niedoprawione, tak jak on by chciał. Każdy powód dla takiego agresora jest dobry. Nawet to, że krzywo położyła widelec.

Statystyki są straszne, w Polsce co 40 sekund, jakaś kobieta doświadcza ataków agresji, a co 2 i pół doby ginie z powodu właśnie takich „nieporozumień rodzinnych". Wyobraź sobie, że teraz gdy to czytasz, już średnio kilka kobiet oberwało — za nic. Smutne, to prawda?

Podczas gdy Ty spędzasz wolną chwilę ze swoim ukochanym, przytulasz go, spędzacie razem miło czas — inna płacze, zostaje pobita, musi ukrywać przed całym światem, to, co się z nią dzieje. Boi się o tym komuś powiedzieć, bo oprawca skatuje ją na śmierć.

„Odejdź od niego” - to słyszy co dzień od osób bliskich, ale nie jest to takie proste, nie bije tylko jej ciała, wybrakował jej duszę, zniszczył psychikę, ona nie umie poradzić sobie z tym sama, jest uwięziona psychicznie i fizycznie z oprawcą.

Pomocy, może szukać na infoliniach zaufania, w organizacjach, które zajmują się walką z przemocą. Takie organizacje są właśnie po to, by pomagać, krzywdzonym, molestowanym i niszczonym psychicznie kobietom, dzieciom i również mężczyznom.

Od jakiegoś już czasu wspieram akcję, którą prowadzi AVON. Co katalog zamawiam coś, co jest oznaczone „Avon kontra przemoc”, nie jest to duża suma, a moja świadomość tego, że pomogę tym jakiejś kobiecie, aby miała lepsze jutro, jest nieoceniona. Was również proszę, abyście zamawiały np z AVON, co katalog, co dwa, nawet jednorazowo, coś oznaczonego właśnie tym znakiem.

Możesz pomóc, nie bądź obojętna, nie bądźcie obojętni na krzywdę innych — możesz uratować życie. Nie tylko tej kobiecie, ale i dzieciom w takich rodzinach.

W Katalogu 5 / 2015 AVON — dostępne produkty z „AVON kontra przemoc” to m.in.:


Nie bądź obojętna / obojętny na przemoc, walczmy z nią. Nie dopuśćmy do kolejnej śmierci z powodu agresji w rodzinie. Nie pozwólmy na to morze wylanych łez.