Na pomoc ! Dziecko się nudzi ! | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Na pomoc ! Dziecko się nudzi !

Udostępnij ten post

Czy czasem masz problem i nie wiesz co zrobić ze swoim dzieckiem, które co rusz woła „Mamo, nudzę się"? Chcesz zapewnić dziecku odpowiednią dawkę kreatywności? A może jesteś nauczycielką, która ma pod opieką małe stadko i chcesz im zapewnić taką naukę, aby nie czuły presji oraz sztywności nauki? Ten post jest dla Ciebie!


Dziś przedstawiam Wam nowość, książkę, która może Wam pomóc rozwinąć kreatywność u dzieci. Nauka przez zabawę — brzmi fajnie, prawda?

„Jak przez kreatywne gry rozwijać zdolności i twórcze myślenie u dzieci”


Poradnik z płytą DVD dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 4 - 9 lat. Jego głównym celem jest
rozwijanie u dzieci takich cech umysłu jak: pamięć, koncentracja, spostrzegawczość, umiejętności
matematyczne. Poradnik odwołuje się do załączonych komputerowych gier edukacyjnych z serii
Akademia Umysłu JUNIOR.

O grach możesz przeczytać u mnie tutaj, gdyż je testowałyśmy: LATO, JESIEŃ, ZIMA.

Zawiera on dwa wątki: pierwszy z nich powie Ci, jak wykorzystać blisko 80 gier edukacyjnych, plansz do ćwiczeń oraz kolorowanek zawartych na załączonej do książki płycie DVD. Drugi to zbiór ponad 100 propozycji pomysłów na gry i zabawy zarówno takich, do których niezbędny będzie komputer, jak i takich, które są po prostu sposobem na spędzenie czasu z dziećmi w sposób kreatywny.
Poradnik jest też zbiorem pomysłów, do których warto sięgać w każdej chwili, gdy tylko zabraknie
pomysłu na zabawy z dzieckiem. Część tą podzielono na cztery rozdziały odpowiadające porom roku
i związanymi z nimi wydarzeniami. Warto więc, szukając zabaw, kierować się w pierwszej kolejności tym, jaka aura panuje za oknem.
Odbiorcy tej książki znajdą mnóstwo ćwiczeń pozwalających na trenowanie u dzieci wielu kompetencji umysłowych, m.in.: spostrzegawczości, pamięci, wyobraźni przestrzennej, refleks. Powiązane są one z konkretnymi ćwiczeniami z dołączonej do książki płyty, ale także z dwoma rodzajami zabaw niewymagających komputera:

- Pierwsze z nich odnoszą się do kolorowanek oraz grafik edukacyjnych, czyli
różnorodnych zadań takich, jak wycinanki, quizy, czy zabawy słowne i inne. Aby z nich
skorzystać, wystarczy posiadać drukarkę oraz dostępne w każdym domu narzędzia:
nożyczki, klej, kredki, czy pisaki.

- Drugie, to już typowo intelektualna zabawa, do której nie trzeba dodatkowych pomocy. Większość z nich może być użyta w dowolnym miejscu i czasie — podczas jazdy samochodem, czy nawet wtedy, gdy wydaje się, że zupełnie rodzic nie ma czasu na zabawę z dzieckiem, gdy gotuje lub sprząta.
Autorami są: Natalia i Krzysztof Minge – psycholodzy specjalizujący się we wspomaganiu rozwoju intelektualnego najmłodszych dzieci, autorzy wielu publikacji dot. rozwoju i wychowania dzieci. Prowadzą poradnię psychologiczną „Hipokampus”. Pomagają w kłopotach szkolnych dzieciom mającym trudności w dostosowaniu się do systemu edukacji, uczą, jak efektywniej wykorzystać swoje indywidualne preferencje i możliwości. Pomagają też rodzicom w problemach wychowawczych zarówno z małymi, jak i większymi dziećmi. Prowadzą warsztaty z rodzicami, a także współpracują z instytucjami takimi, jak żłobek, przedszkole czy szkoła rodzenia.


Książkę z płytą DVD możecie zakupić za jedyne 34,90zł - KLIK TUTAJ DO SKLEPU