Puder w kulkach Soft&Colour - IDALIQ (wszystkie dostępne) | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Puder w kulkach Soft&Colour - IDALIQ (wszystkie dostępne)

Udostępnij ten post


    Tym razem coś innego, coś, co przykuło moją uwagę na dłużej, mianowicie puder w kulkach Soft & Colour firmy IDALIQ. Szczerze powiedziawszy, podchodziłam do nich jak pies do jeża, bo już dawno nie „pracowałam” na kulkach, upodobałam sobie praski i przy nich zostawałam. Niesłusznie.


Co już na pierwszy rzut zdjęcia widzicie, pokazuje się chyba jedyna wada tych kulek. Czarna nakrętka, która de facto nią nie jest, bo jest tylko „nakładana”, nie zakręca się. To już niestety mi się nie podobało, nie ze względu na mnie, ale na inne osoby, które takie rzeczy wożą ze sobą - moje rzeczy są w dużej szafie, gdzie trzymam swoje kosmetyki, więc sobie spokojnie stoją (na razie).
Mimo to, wieczka straszliwie się porysowały - taki urok czarnych plastików, wszystko na nich widać. Przejdźmy do przyjemniejszych rzeczy...

 Kolorów do wyboru wśród rodziny pudrów w kulkach IdaliQ mamy cztery i pokażę Wam je kolejno:
- Puder brązujący
- Puder rozświetlająco - korygujący
- Puder rozświetlający ciemny
- Puder rozświetlający jasny.

Zaznaczę jednak na początku, że kulki nie „walają” się od denka, do wieczka, mamy tutaj ochronę w postaci dekielka. O mały włos bym o tym istotnym fakcie zapomniała.

  
PUDER BRĄZUJĄCY

Puder ten posiada kulki w trzech odcieniach - dwa brązy (jaśniejszy, którego mi fota nie złapała i ciemniejszy) oraz złoto. Wygląda na bardzo świetlisty, ale w rzeczywistości aż taki nie jest, dodaje subtelnego blasku i koloru skórze, jeżeli ktoś lubi mocne konturowanie, to nie jest to ten typ - on dodaje skórze muśnięcie promieniem słońca. Delikatny i ładny odcień.


PUDER ROZŚWIETLAJĄCO-KORYGUJĄCY
Ten puder ma w sobie cztery kolory kulek, dwa odcienie różu, jasnozielone oraz złote. Lekko rozświetlają i korygują kolor. Pozostawiają lekki błysk, jest idealny do modelowania twarzy poprzez rozjaśnianie poszczególnych partii twarzy.

PUDER ROZŚWIETLAJĄCY CIEMNY
Ten puder posiada trzy kolory kulek - złoty, ciemny brąz oraz różowe. Jest idealny dla osób, które muszą mieć mocniej zarysowane lśnienie. Mocno błyszczą i ja go lubię na co dzień, gdy nie chcę nakładać bronzera, różu i rozświetlacza osobno. Zastępuje te trzy w jednym.


PUDER ROZŚWIETLAJĄCY JASNY
   Ten puder ma w sobie trzy kolory kulek - żółte, różowe oraz perłowe. Szczerze powiedziawszy, patrząc na efekt, jaki daje kultowa „Mary Lou”, mogę chyba ten efekt porównać właśnie do tego rozświetlacza. Śliczna tafla, błysk i idealny kolor do rozświetlania szczytów kości policzkowych bądź rynienki pod nosowej.

PODSUMOWUJĄC:

Kuleczki są mięciutkie, dobrze się nakładają, pozostawiają równą taflę, nie robiąc plam, idealnie się mieszają. W zależności ile ich użyjemy, tym intensywniejszy kolor i efekt uzyskamy.
Trzymają się na twarzy nie „zafiksowane” około 6/8 godzin, Błysk nie rozchodzi się po całej twarzy, nie migruje, utrzymują się w tym miejscu, gdzie je nałożymy.

Nie wiem, dlaczego kiedyś przestałam używać kuleczek, wiem, że wtedy byłam bardzo niedoświadczoną dziewczyną, która nie wiedziała nawet, że cienie do powiek trzeba rozcierać, więc mniemam, że zrobiłam sobie plamy. Teraz, jednak gdy już na nowo się przekonałam, to sięgam po nie, gdy mam taką ochotę.

Cena pudrów: 21,00 zł / 18 g.