Soczewki kontaktowe Cute "Gray" | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Soczewki kontaktowe Cute "Gray"

Udostępnij ten post


  Dzisiaj poruszę inny temat, niż zazwyczaj. Pragnę za wstępie zaznaczyć, że z takimi sprawami należy uważać, zamawiając je z zza granicy. Żeby nie było niedomówień i nie potrzebnych sporów.
Tym razem recenzja soczewek kontaktowych w kolorze "Gray", chciałam "Violet", ale niestety otrzymałam nie ten kolor co chciałam.


Nie mniej jednak nie zniechęciło mnie to, do wypróbowania pierwszych w moim życiu soczewek kontaktowych. Dlatego też zanim je wybrałam wiele czytałam o tym jak dopasować soczewki, aby nie były za duże. Ja jednak chciałam takie, aby wyglądać jak "Chińska laleczka", więc zdecydowałam się na odrobinę większe.


Są to soczewki kosmetyczne w rozmiarze DIA 14,5mm i BC 8.6mm. Ich "data zużycia" jest ważna 1 rok. Przychodzą bardzo szczelnie zamknięte i szczerze powiedziawszy miałam nie mały problem aby je otworzyć. Być może robiłam to źle (bo się nie znam, to był mój pierwszy raz), ale je otworzyłam.


Mają śliczne wzory, od razu mi się spodobały, gdy je zobaczyłam w sklepie BornPrettyStore. Jak już pisałam, chciałam fioletowe, ale dostałam szare. Szczerze przyznam, że też wyglądają super na oczach, ale gdy będę miała okazję - zamówię sobie fioletowe.


Początki były trudne i mozolne. Męczyłam się z ich założeniem. Na jedno oko spędziłam około 30 minut, bo soczewka nie chciała mi zostać na oku, a przyklejała się do palca. Ale udało się. Ich zdjęcie było już łatwiejsze, chociaż z początku nie wiedziałam jak się za to zabrać. Poszło jednak gładko i prościej niż myślałam.

Są wygodne, chociaż jak na pierwszy raz myślę, że moje "objawy" są prawidłowe, przez minutę łzawiły mi oczy, bo się przyzwyczajały, później już było dobrze i nic się nie działo, więc bez problemu zrobiłam sobie makijaż.

Niestety gdy zamykałam oczy na dłużej niż 5 sekund czułam lekki dyskomfort, myślę, że przy pierwszym razie to także normalne, przy kolejnych próbach już było lżej i oczy się przyzwyczaiły.
Jestem z nich zadowolona, nie zauważyłam, aby bolały mnie oczy, lub działo się coś niepokojącego. Nie dostałam uczulenia. Polubiłam się z soczewkami i myślę, że to nie koniec mojej przygody z nimi, a wręcz początek.

A teraz szybkie zdjęcie zrobione telefonem :

Możecie je zakupić w sklepie BornPrettyStore - TUTAJ, w cenie 9.42$

Pamiętajcie, że używając mojego kodu SWIATG10 otrzymujecie 10% zniżki na całe zakupy, na kategorię Makeup & Beauty w sklepie BornPrettyStore, a wysyłka jest zawsze darmowa !