Oeparol Sunnyday, pomadka ochronna | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Oeparol Sunnyday, pomadka ochronna

Udostępnij ten post


Zbliża się lato, a co za tym idzie zaczniemy być podatni na promienie słoneczne, chcąc nie chcąc będziemy zmuszeni do ekspozycji na słońcu. Będziemy wtedy sięgać po filtry UV, niestety nie tylko ciało należy chronić o czym wiele osób zapomina.
Usta także są bardzo podatne na promienie UV i należy o nie zadbać, inaczej skutki mogą być przykre, szczególnie dla osób ze skórą wrażliwą. Z pomocą przychodzi do nas firma Oeparol, która oferuje pomadkę ochronną z filtrem UV, dedykowaną właśnie na lato.

Sunnyday, bo taka jest nazwa pomadki przepięknie słodko pachnie, przy czym nie jest bardzo nachalna. Nie wiem do czego ten zapach porównać, coś między gumą balonową, a landrynkami i watą cukrową. Bardzo "zjadliwy" i letni zapach.

Nie pozostawia żadnego koloru, jest bezbarwna. Jej konsystencja jest "woskowa", niczym świeca. W sztyfcie jest twarda, a pod ciepłem ust rozpływa się i delikatnie po nich sunie, pozostawiając lekko tłusty film, który wchłania się stopniowo intensywnie nawilżając usta.


Nawilżenie utrzymuje się cały dzień w moim przypadku, a sama pomadka jest idealną bazą pod matowe szminki ponieważ zakrywa suche skórki i zapobiega wysuszeniu.

Pomadka kosztuje około 4zł, więc za tą cenę warto po nią sięgnąć. Z tego co wiem, można też ją kupić w aptece (jeżeli się mylę, to mnie poprawcie proszę.)