Medycyna estetyczna - zło, czy jednak..? | Marine Ladies - blog beauty i lifestyle

Medycyna estetyczna - zło, czy jednak..?

Udostępnij ten post


W życiu kobiety, chociaż nie zawsze tylko u kobiet, przychodzi taki czas, że krytycznie patrzy na swoje ciało. Wtedy myśli o jego upiększeniu. Chwytamy się przeróżnych diet, ćwiczeń, kremów i innych cudownych środków na zapobieganie swoim przywarom, ale czy Medycyna Estetyczna to zło ostateczne, czy może jednak coś, co może poprawić nie tylko nasze zewnętrzne piękno?
Piękno skóry i ciała
Jako pierwsze co przychodzi nam do głowy po usłyszeniu "Medycyna Estetyczna", to zabiegi takie jak unoszenie brwi, wypełnienia ust, korekty nosa i innych części ciała. Ale to nie wszystko, niestety zostały utarte tutaj bardzo wąskie ścieżki zwane zabobonami, które nie pozwalają nam na szerszy pogląd na takie zabiegi. 
Medycyna estetyczna, to nie tylko robienie z kobiety tak zwanej "sztucznej lalki", to przede wszystkim poprawienie jej walorów oraz samopoczucia, wyglądu zewnętrznego oraz postrzegania siebie w sposób inny niż dotychczas, ale nie tylko. 
Wiele kobiet i mężczyzn zmaga się z kompleksami, dlatego właśnie powstają takie instytuty, aby pomóc i wesprzeć oraz dopasować najlepszą ofertę, według wymagań pacjenta.

Terapia najczęściej, przyjmuje postać zabiegów łączonych, dedykowanych osłabieniu działania mięśni mimicznych. Wraz z wiekiem ubywa nam kolagenu, przy czym skutkiem są zmarszczki. Można się ich pozbyć dzięki wypełnieniu ubytków oraz poprawienie gęstości skóry poprzez aktywizację produkcji kolagenu typu III.

W niektórych przypadkach bywa tak, że nos nie spełnia naszych oczekiwań, lub ma widoczne wady, które przeszkadzają nam na tyle, aby w pełni czuć się dobrze w swoim ciele. Nos jest najbardziej widoczną częścią twarzy, więc nie jest to dziwne, że można czuć niezadowolenie z powodu jego estetyki. Na szczęście są mniej inwazyjne metody zabiegów, które nie wymagają rekonwalescencji oraz chirurgii plastycznej. W ten sposób możemy wymodelować na przykład : pojawiające się na nosie wzgórki, kształt nosa jak opadający koniuszek, niewłaściwy rozmiar czy nawet nieestetyczne rozdzielenie chrząstki na czubku nosa. 

Celem tych zabiegów jest odnowa struktur w okolicach oczu, jak przywrócenie sprężystości, rozjaśnienie skóry, czy rozluźnienie mięśni odpowiadających za powstawanie zmarszczek. W ten sposób możemy pozbyć się także cieni pod oczami, zmarszczek w okolicach oczu, cofnąć zapadnięcie się oczodołów, poprawić ogólny wygląd i kondycję okolic oczu, dzięki czemu będziemy wyglądać młodziej i świeżo.


Jest także wiele innych zabiegów poprawiających naszą urodę i poprawienie jej wyglądu, ale niestety nie wszyscy wiedzą, że medycyna estetyczna zajmuje się także zdrowiem i komfortem pacjentów. Pisząc zdrowie i komfort mam tutaj na myśli sferę bynajmniej nie duchową, a cielesną. 
Mamy dostępne leczenia, które pomagają w dokuczliwych dla nas obszarach cielesności. 

Wiele osób na świecie zmaga się z migreną, która jak dobrze wiemy jest najczęstszą spotykaną ze chorób uprzykrzających prawidłowe funkcjonowanie. Migrena dotyczy osób praktycznie w każdym wieku, ale częściej występuje u kobiet, główną przyczyną powstawania bólu migrenowego jest nadwrażliwa reakcja neuronaczyniowa, wynikająca z przyczyn genetycznych. Dzięki rozluźnieniu mięśni z takich obszarów jak czoło, skroń, szyja i tylna część głowy, następuje usunięcie ucisku na nerwy odpowiadające za napady migreny oraz następuje kontrola nad bodźcami bólowymi. 

To najbardziej dotkliwa "choroba", która frustruje wiele kobiet, ale nie tylko - mężczyźni wbrew pozorom też z nim walczą i nie ma tutaj znaczenia wiek, ani płeć. O ile jest wynikiem wody w organizmie jest łatwy do wyleczenia, gdy jednak mamy do czynienia z cellulitem tłuszczowym, to walka jest niezwykle trudna, gdy chcemy się go pozbyć na własną rękę. Powstawanie cellulitu jest także zależne od naszego trybu życia czy genetyki. Z pomocą przychodzą instytuty, które za sprawą przyspieszenia mikrokrążenia, eliminację obrzęków i toksycznych złogów, poprawę metabolizmu tkanek i krążenia krwi sprawiają, że możemy pozbyć się niechcianej pomarańczy z takich miejsc jak ramiona, kolana, biodra, barki, uda czy pośladki. 

Jest to niechirurgiczne leczenie dla osób, które w skutek trądziku, operacji, porodu CC, oparzenia, urazów i innych przyczyn walczą z nieestetycznymi bliznami. Blizna to tak naprawdę nic innego jak tkanka łączna włóknista powstała w skutek zniszczenia skóry właściwej. W dzisiejszych czasach możemy sobie pozwolić na usunięcie blizn dzięki rewitalizacji elastyczności skóry, rozjaśnienie zmienionych miejsc, zmniejszenie blizn przy użyciu wypełniaczy czy lasera. 

Dzięki medycynie estetycznej możemy pozwolić sobie także na redukcję rozstępów, leczenie rumienia, nadpotliwości, redukcję tkanki tłuszczowej, leczenie wypadania włosów, usunięcie tatuażu, leczenie bruksizmu, intensywne nawilżenie skóry i naprawdę wiele, wiele innych przykrych i tych mniej dolegliwości. 

Medycyna estetyczna, kiedyś uważana tylko za ulubioną "zabawkę" gwiazd oraz wynik próżności - dziś pomaga nam w mnóstwie przykrych spraw, które dotyczą prawie każdego człowieka. Dbanie o siebie przestało być tematem tabu i coraz chętniej sięga się po rady specjalistów, nie wstydzimy się naszych problemów i dążymy do ich pokonania. Dlatego właśnie możemy pomóc sobie korzystając z klinik medycyny estetycznej, niestety często mylonymi z klinikami chirurgicznymi.